Masz świąteczną choinkę w donicy? Dbałeś o nią odpowiednio i mógłbyś wysadzić ją do gruntu, ale nie masz gdzie? Dostarcz drzewko do PSZOK! Posadzimy je na miejskich terenach.

Czas świątecznych drzewek w naszych domach wkrótce będzie się kończył. Te plastikowe powędrują do schowków, te cięte – pod śmietnik,    a te w doniczkach mogą dostać drugie życie. Miasto Leszno, wspólnie z Miejskim Zakładem Zieleni i Miejskim Zakładem Oczyszczania zachęca, aby choinki w doniczkach, takie z korzeniami, po okresie świątecznym wysadzić do gruntu.

Tym, którzy nie dysponują własnym terenem proponujemy, aby przywieźć drzewko do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Saperskiej 23 w godzinach jego pracy (pon.- pt. 7-18, sob. 8-15). Dzięki uprzejmości MZO choinki będą tam zbierane do końca stycznia br., a w okresie wiosennym wysadzone na miejskich gruntach – mówi Natalia Grobelna, koordynator zieleni miejskiej. – Co ważne: choinki muszą być w dobrej kondycji. Zanim trafią do PSZOK nie powinny stać koło źródła ciepła i powinny być regularnie podlewane.

Taką akcję leszczyński magistrat organizuje po raz pierwszy. Czy będzie powtarzana? To w dużej mierze zależy od nas samych